شرایط کپی رایت
شرایط کپی رایت
31 شهریور 1397
قانون کپی رایت اینترنتی
قانون کپی رایت اینترنتی
14 مهر 1397
کپی رایت در اینترنت

کپی رایت در اینترنت

هنگامی که قصد کپی کردن مطالب یک وب سایتی را دارید، با چند کلیک ، کپی تصاویر یا کدهای متن انجام پذیر است. افکار اشتباه عمومی در مواد موجود در اینترنت بر این است که چون اینترنت یک فضای عمومی بوده برداشت مطالب آن آزاد است، به خصوص که سیو کردن فایلهای آن به سادگی امکان پذیر است.

این طرز فکر در صورتی صحیح است که یا تاریخ کپی رایت سایت منقضی شده باشد و یا صاحب وب سایت حقوق خود را لغو یا واگذار کرده باشد.
به خاطر داشته باشید که اینترنت و فضای عمومی (public domain) هم معنی نیستند
مطالبی که توسط دیگران تهیه شده و با کسب اجازه قابل استفاده هستند
صاحبان فایلها، تصاویر گرافیکی (عکسها، نشانه ها، لوگو و…)، نوشته ها و تمام مواردی که استفاده از آن مجاز اعلام شده اند، به شما اجازه نمی دهند که مواد مورد نظر را به نام خود ثبت کنید

و علامت کپی رایتی که در پایین صفحه یک وب سایت میبینید برای بخشهایی است که دارنده سایت خودش به وجود آورده نه بخشهایی که صاحب سایت اجازه استفاده آنها را دارد.

نشانه ها و تصاویر رایگان و کپی رایت در اینترنت

کپی رایت در اینترنت :
تصاویر گرافیکی که در سایتها به عنوان تصاویر رایگان عرضه میشوند، شما میتوانید از آن تصاویر به صورت رایگان استفاده نمایید اما صاحب اثر به شمار نخواهید آمد.

درواقع شما در صورتی که با شرایط صاحب آن موافقت کنید میتوانید از تصویر استفاده کنید. برای مثال اگر صاحب اثر طبق قانونی خواسته باشد که در تصویر دخل و تصرف نکنید و آن را تغییر ندهید به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید.

فونتها و علائم تصویری

کپی رایت در اینترنت :
برخلاف تصور همه که باور دارند طراحی فونت شامل قانون کپی رایت نمیشود و بعد از طراحی یک فونت همه میتوانند از آن به رایگان استفاده کنند، فونت شامل قانون کپی رایت می شود. و چون فونت به راحتی قابل تکثیر و کپی است دلیل محکمی برای شامل نشدن قانون کپی رایت بر آن نیست. یک طراح خط، برای کار خود همان قدر وقت و انرژی و خلاقیت مصرف میکند که یک نقاش یا نویسنده نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *